POWRÓT
     2018-01-31 00:00:00

Prezydent przyjął ślubowanie od nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego.


Jarosław Wyrembak, nowo wybrany przez Sejm RP uchwałą z dnia 26 stycznia 2018 r., sędzia Trybunału Konstytucyjnego złożył wobec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ślubowanie.

Jarosław Wyrembak jest profesorem nadzwyczajnym, na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz na w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Po wyborach parlamentarnych w 2015 r., został wybrany przez Sejm na stanowisko sędziego Trybunału Stanu. Pracował też między innymi w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, w Naczelnej Izbie Lekarskiej oraz w Biurze Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu RP. W 2011 r. został powołany przez Ministra Sprawiedliwości na stanowisko notariusza. Uchwałą Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 8 grudnia 2016 r., został powołany w skład Komisji Dyscyplinarnej do spraw Nauczycieli Akademickich przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kadencję 2017-2020. 26 stycznia 2018 r. został wybrany przez Sejm RP na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

/fot.arch.redakcji//Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent - Andrzej Duda


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION