POWRÓT
     2018-01-31 00:00:00

Prezydent RP: Apeluję o więcej wstrzemięźliwości, o mniej emocji.


Apeluję o więcej wstrzemięźliwości, o mniej emocji; jestem przekonany, że uda nam się właśnie w taki sposób i tak działając osiągnąć prawdę, która nam się należy, co do naszej historii, a w związku z tym i sprawiedliwość -

- Umiejmy zdobyć się na spokojną debatę. Prosiłbym, żeby się w gniewie nie zagalopować, prosiłbym, żeby ważyć słowa. Jeżeli nawet nas obrażają, nie obrażajmy innych, nie odpłacajmy tym samym -przestrzegał.

Jak dodał, głęboko wierzy w to, że "nasza postawa - postawa oczekiwania, sprawiedliwości i uczciwego traktowania i uczciwego podejścia do naszej historii poprzez prawdę historyczną zostanie uszanowana, prędzej, czy później". Przekonywał jednak, że dojdziemy do tego tylko wtedy, kiedy będziemy do tego dążyli "spokojnie i konsekwentnie, bez nadmiernych emocji i gniewu". - O to wszystkich państwa proszę - apelował Prezydent. Zaznaczył, że apel ten kieruje nie tylko do mieszkańców Żar, ale też do dziennikarzy, publicystów, naukowców, polityków, do wszystkich Polaków

Prezydent dziękował mieszkańcom Żar za ich pracę i budowanie lokalnej wspólnoty. - Budujecie także to, co dla nas najwspanialsze, najpiękniejsze - budujecie naszą Rzeczpospolitą, Polskę wolną, suwerenną, a przede wszystkim w pełni, absolutnie niepodległą - podkreślał.

Przekonywał, że mamy wielkie szczęście, że w takiej właśnie Polsce przychodzi nam mieszkać - w Polsce bez wojen, w Polsce, która rozwija się ambitnie; w Polsce, która należy do wspólnoty europejskiej, w Polsce bezpiecznej, bo będącej członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego, Polsce, do której przyjeżdżają wojska sojusznicze - żołnierze z USA.

- To wszystko pokazuje nasze właśnie miejsce na świecie, w wielkiej wspólnocie wolnych narodów. Przynależymy do niej z dumą. Ale z dumą wnosimy do niej także nasze wartości - to, co dla nas istotne - mówił Andrzej Duda.

Andrzej Duda przypomniał, że w tym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. - Choć wtedy jej tutaj, na tych ziemiach, na Ziemi Żarskiej nie było, to państwo macie w swoich rodzinach tradycję niepodległości, doskonale wiecie o tym, że to wy jesteście jej nośnikami. Chciałbym, żebyście tę tradycję pokazali w tym roku stulecia - zwrócił się Prezydent do uczestników spotkania.

Jak mówił, chciałby, "żeby mówiono o tym w szkole wśród uczniów, żeby nauczyciele prowadzili lekcje, żeby rodzice opowiedzieli dzieciom o pradziadkach, którzy walczyli o wolną, niepodległą Polskę, o to, by Polska wróciła na mapę".

Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5 w Żarach. Uczestniczyli w nim m.in. szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska, która - jak powiedział Prezydent - uczyła się właśnie w tej szkole. (KP/PAP)


/fot.arch.redakcji//Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent - Andrzej Duda


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION