POWRÓT
     2018-02-09 00:00:00

Prezydent RP Honorowym Obywatelem Seulu.


Przebywający w Republice Korei Prezydent Andrzej Duda odebrał w czwartek tytuł Honorowego Obywatela Seulu. Rozmawiał też z burmistrzem tego miasta Park Won-soonem. Opowiedział się za pogłębianiem współpracy w dziedzinie rozwijania innowacyjnej myśli technicznej, innowacyjnej gospodarki.

Andrzej Duda dziękując za zaszczyt przyznania mu tytułu Honorowego Obywatela Seulu, podziękował także za to, że z Korei Południowej trafiają do Polski nowoczesne technologie. - Bardzo bym chciał, aby współpraca w dziedzinie rozwijania innowacyjnej myśli technicznej, innowacyjnej gospodarki pomiędzy Polską a Koreą Południową pogłębiała się - podkreślił.

Prezydent Duda przypomniał, że przeżycia narodów polskiego i koreańskiego w wielu momentach historii były podobne. - Przeżyliśmy dziesiątki lat bez ojczyzny, kiedy tę ojczyznę nam odebrano, kiedy była ona okupowana - mówił. - Umiemy więc w wielu sprawach się zrozumieć i porozumieć - zaznaczył. Jak ocenił, może właśnie dlatego biznes z Korei Południowej tak dobrze radzi sobie w Polsce i tak dobrze w Polsce inwestuje.

Przed ceremonią Prezydent RP wraz z towarzyszącą mu delegacją odbył spotkanie z burmistrzem Seulu. - To były ważne rozmowy o inwestycjach i gospodarczym partnerstwie, także na poziomie samorządów terytorialnych miast” - podsumował spotkanie w ratuszu Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

- Spotkanie z burmistrzem Seulu dotyczyło kwestii gospodarczych – m.in. rozwoju elektromobilności w Seulu. Prezydent promował polskie produkty w zakresie elektromobilności dla miast – powiedział minister. Zaznaczył, że „współpraca powinna rozwijać się nie tylko na poziomie międzypaństwowym, ale i na poziomie samorządów terytorialnych miast. Jak dodał, konkretne rozmowy mogą przynieść namacalne rezultaty w postaci współpracy między partnerskimi miastami czy między samorządami.

Wizyta polskiego Prezydenta w Republice Korei rozpoczęła się od ceremonii powitania w Pałacu Prezydenckim. Następnie odbyła się rozmowa obu przywódców. Prezydent Duda powiedział w rozmowie z Prezydentem Republiki Korei Moon Jae-inem, że sprawa pokoju na Półwyspie Koreańskim jest dla Polski bardzo istotna, a przestrzeganie prawa międzynarodowego to podstawowy warunek pokoju. (KG, MK)

/fot.arch.redakcji//Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent - Andrzej Duda


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION