POWRÓT
     2018-02-06 00:00:00

Rodzina to fundament ustroju społecznego państwa.


- Dla mnie - jako Prezydenta - rodzina, jako instytucja, jest ważna. Uważam, że stanowi absolutny fundament społecznego ustroju państwa - podkreślił Prezydent Andrzej Duda, inaugurując kolejną konferencję w ramach kampanii informacyjnej „Wspólnie o Konstytucji”.

Uczestnicy debaty „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie”, która odbyła się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim, zastanawiali się, czy rodzina - jako instytucja - i jej prawa są w wystarczającym stopniu zagwarantowane konstytucyjnie.

Prezydent RP zwracając się do gości uczestniczących w dyskusji, stwierdził, że rodzina - pojmowana właśnie jako instytucja - powinna mieć swoje miejsce w Konstytucji. - Są konstytucje, które w taki sposób podkreślają rolę rodziny, wskazując ją jako fundament ustroju społecznego, podstawową jednostkę, jaka występuje w społeczeństwie - tłumaczył Prezydent Andrzej Duda.

Jednocześnie zwrócił uwagę na trzy podstawowe - jego zdaniem - elementy składające się na wyjątkową rolę rodziny: na jej charakter rozwojowy, wychowawczy i opiekuńczy. - To są wszystkie zagadnienia dotyczące rodziny, wagi rodziny z punktu widzenia państwowego - podkreślił Andrzej Duda.

Poniedziałkowa debata w Pałacu Prezydenckim była siódmą konferencją na szczeblu eksperckim, a czwartą, która odbyła się w Warszawie w ramach kampanii informacyjnej „Wspólnie o Konstytucji”. Wzięli w niej też udział ministrowie KPRP, w tym Paweł Mucha, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, pełniący rówież funkcję pełnomocnika do spraw referendum dotyczącego projektu nowej konstytucji. (BZ)

/fot.arch.redakcji//Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent - Andrzej Duda


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION